محل تبلیغات شما

24آبان 98، ساعت پنج و دوازده دقیقه صبح، از خونه اومدم بیرون برم مسجد.از دور صدای اذان رو میشنیدم.مسجد نزدیکه خب.همین جوری که توی کوچه میرفتم و به رفتگری که اون وقت صبح داشت کوچه رو جارو میزد سلام میکردم، سر بلند کردم دیدم توی آسمون دقیقا از جنوب تهرون یه شی نورانی (که اگه حرکت نمی کرد مثل ستاره بود)، داره آروم آروم نزولی و دور شونده به سمت شرق(و به عبارت بهتر به سمت جنوب شرق) میره. سرعتش و نوع حرکتش مثل هواپیما نبود.هواپیما زیاد دیده بودم و ضمنا کریدور پرواز هواپیماهایی که به مهرآباد و امام خمینی رفت و آمد دارن این نبود.یهو داستان یوفو ها و آدم فضایی ها اومد توی ذهنم.خندیدم.خواستم گوشیم رو در بیارم و عکسی بگیرم.با دوربین گوشی توی اون ظلمات، یه نقطه متحرک رو شکار کنی؟ اصلا معلوم میشه؟ خواستم به اون رفتگر زحمتکش شیء نورانی رو نشون بدم که اونم همراه من شاهد اون صحنه باشه.درنگ کردم:که چی بشه؟ براش جالبه؟ اصلا چی هست این؟ 

جمعه بود.سالروز تولد پیامبر اسلام.کسی که می گفتن:با تولدش طاق کاخ مدائن کسری و سریر پادشاهی قیصر ترک برداشت، بت های کعبه ریختند.آتشکده فارس بعد از هزار سال خاموش شد.اون همه شگفتی در همین لحظات اتفاق افتاد.تولد پیامبر گویا لحظه های اذان صبح بوده. و حالا حدود هزار پونصد سال از صبحدم میلاد او گذشته و من هم مومنی بودم به دین این پیامبر که داشتم سمت مسجد می رفتم برای نماز صبح. مسجدی که بلندگوهاش اسمش رو دو بار در اذان تکرار میکرد.خب؟ حالا بعد حدود هزار و پونصد سال از اون شگفتی، در وانفسای این همه تردید در دین و تشکیک به خود خدا ( که وقتی الان هست، پس در طول این هزار و چهارصد سال هم بوده) این اذان و این حرکت مردم سمت مسجد برای نماز و عبادت در دینی که اون نوزاد آورد، شگفتی بزرگتریه تا یه یوفو یا سفینه فضایی یا هر چی. راستی اون فضایی ها دینشون چیه؟ درکشون از دین همون درکیه که اهالی کره زمین از دین دارند؟؟ وسط این فکرا بودم که یهو دیدم سر سجاده واستاده ام و دارم اقامه می گم.حتی نگاه نکرده بودم پشت سرم رو! فکر کنم نمازگزارا ، بنده های خدا متعجب بودن حاج آقا چرا بدون سلام علیک اومده و داره اقامه میگه.آخه عادت داشتم میام مسجد با همشون چاق سلامتی کنم.، بعد برم اون جلو واستم.خب.باید بگم خدا رو شکر توی مسیر اومدن اتفاق ناگواری به خاطر حواس پرتیم نیفتاد.میدونی؟ وقتی میرم توی فکر دیگه حواسم به خودم نیس.الله اکبر گفتم و ملت هم پشت سرم اقامه بستن. راستی! تولد پیامبر و امام صادق مبارک!

سفینه فضایی در آسمان تهران؟

انسانخوک - گفتاری از مسعود نوروزی راهی ، جامعه شناس

ایده خلیج عربی، دستپخت کمونیست ها بود- مسعود نوروزی راهی

اون ,رو ,توی ,مسجد ,سمت ,پیامبر ,تولد پیامبر ,برای نماز ,سمت مسجد ,سفینه فضایی ,که اون

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها